Tarradellas Espuny, Ferran
Perfil professional
Experiència professional

Untitled

EXPERIÈNCIA PROFESSIONAL

Actualment

       Director de la Representació de la Comissió Europea a Barcelona

De l'1 de febrer de 2011 al 31 de desembre de 2012

Responsable del departament de Premsa Regional a la Representació de la Comissió Europea a Espanya

De l'1 d'abril de 2010 a l'1 febrer de 2011

Portaveu de Cooperació Internacional, Ajut Humanitari i Resposta a les Crisis a la Comissió Europea. Portaveu de la comissària Kristalina Georgieva.

De l'1 de novembre de 2006 al 31 de març de 2010

Portaveu d'Energia a la Comissió Europea. Portaveu del comissari d'Energia, Andris Piebalgs.

De l'1 octubre de 2000 a l'1 novembre 2006

Responsable de les relacions amb la premsa a la Direcció General d'Energia i Transports, Comissió Europea.

De l'1 d'octubre de 1998 fins al 31 d'agost de 2000

Conseller delegat del grup de comunicació Cives Europa AISBL.

Del 15 setembre de 1994 a l'1 octubre de 1998

Redactor en cap del setmanari EL SOL i redactor de l'agència Europe Today.

Del 23 de gener 1987 al 31 d'octubre de 1994

Agent comercial a diverses empreses.

 

Experiència internacional

Untitled

De l'1 d'abril de 2010 a l'1 febrer de 2011

Portaveu de Cooperació Internacional, Ajut Humanitari i Resposta a les Crisis a la Comissió Europea. Portaveu de la comissària Kristalina Georgieva.

De l'1 de novembre de 2006 al 31 de març de 2010

Portaveu d'Energia a la Comissió Europea. Portaveu del comissari d'Energia, Andris Piebalgs.

De l'1 octubre de 2000 a l'1 novembre 2006

Responsable de les relacions amb la premsa a la Direcció General d'Energia i Transports, Comissió Europea.

De l'1 d'octubre de 1998 fins al 31 d'agost de 2000

Conseller delegat del grup de comunicació Cives Europa AISBL.

Del 15 setembre de 1994 a l'1 octubre de 1998

Redactor en cap del setmanari EL SOL i redactor de l'agència Europe Today.

 

Premis

Càrrecs de direcció, gestió o coordinació

Untitled

 

Actualment

Director de la Representació de la Comissió Europea a Barcelona

De l'1 d'octubre de 1998 fins al 31 d'agost de 2000

Conseller delegat del grup de comunicació Cives Europa AISBL.

Del 15 setembre de 1994 a l'1 octubre de 1998

Redactor en cap del setmanari EL SOL i redactor de l'agència Europe Today.

 

Altres mèrits

Titulacions
Data
Titulació
Universitat
01/06/1994Llicenciat en Periodisme Universitat Pompeu Fabra
03/09/1990Llicenciat en HistòriaUniversitat De Barcelona

Carregant dades ...